Program 2019-2020

VIKING GYMNASTIK- OG TRAMPOLIN

Tilmeldingslink HER

Program 2019-2020

Holdnavn

Sted

Dag

Tid

Instruktører

GymFamily Toddler

Børn 1-3 år med 1 voksen

DGI-Springhal

Mandag

16.00-17.00

Dorete/Ida K/Jasmin H

GymFamily Active

Børn 3-5 år med 1 voksen

DGI-Springhal

Onsdag

16.00-17.00

Dorete/Camilla/Kaja/

Jasmin S

Englehop 6-8 år

Kun for piger

DGI-Springhal

Mandag

17.00-18.00

Ida K/Jasmin H/Alicia/ Emma R/Natja

Teamgym 6-10 år

Spring-Rytme, piger/drenge

max 30 børn

DGI-Springhal

Tirsdag

16.30-18.00

Anders/Alicia/Olivia R/ Sarah S/Malene

Spring-Rytme, piger/drenge

10-15 år

DGI-Springhal

Onsdag

17.15-18.45+

ekstra træninger

Mette K/ Rebecca/Ida J

Spring 16+

DGI-Springhal

Torsdag

16.30-18.00

Kollektivt ledet

Tovholdere: Freja V og Emilie

Rytme 16+

DGI-hallen

Torsdag

16.30-18.00

Kollektivt ledet

Tovholder (mangler)

Rytmepiger 8-10 år

DGI-hallen

Onsdag

16.00-17.15

Jasmin S og Maja A

Rytmepiger 11-15 år

DGI-hallen

Onsdag

17.15-18.45+

ekstra træninger

Camilla D og Sarah S

Funky Dance Kids

5-12 år

DGI-hallen

Torsdag

15.30-16.30

Anette Pedersen

Danceaholics

fra 14 år

DGI-hallen

Onsdag

19.00-20.30

Oline Hansen

Glad Motions-Mix m/k

DGI-hallen

Mandag

18.30-19.55

Jette Funch Jensen

Rigtige mænd

(gymnastik og hockey) 

DGI-hallen

Mandag

20.00-21.30

Jeanette Sonne Hansen

Bindevæv og styrke

Max 20 deltagere

DGI-Springhal

Mandag

10.00-11-00

Annette Hansen

Bindevæv og styrke

Max 20 deltagere

DGI-Springhal

Mandag

18.30-19.55

Annette Hansen

Stram op/muskeltræning m. redskaber (træning til og med april)

Åvang

Mandag

18.00-19.00

Carita og Anette B

Step på bænke. Styrker især lår og baller. (træning til og med april)

Åvang

Torsdag

18.00-19.15

Carita og Anette B

Ju-jitsu

Åvang

Tirsdag og torsdag

16.30-18.00

Michael Funch Jensen

Trampolin:

Begyndere/øvede pi./dr.

DGI-hallen

Mandag

16.00-17.00

Tina A/Sille G/Marie Louise T

Trampolin:

Øvede/talent piger/drenge

DGI-hallen

Mandag

17.00-18.25

Tina A/Sille G

Familie Gymnastik

29/9, 20/10, 17/11, 5/1, 16/2, 1/3, 26/4

DGI-Springhal

Søndage

10.00-11.30

Inkl. oprydning

Mette K og hjælpere

Åben Spring

29/9, 20/10 , 17/11, 5/1, 16/2, 1/3, 26/4

DGI-Springhal

Søndage

12.00-13.30

Inkl. oprydning

Mette K og hjælpere