Program 2018-2019

VIKING GYMNASTIK- OG TRAMPOLIN

Tilmeldingslink HER

Program 2018-2019

Betegnelse

Sted

Dag

Tid

Instruktør

GymFamily, Toddler

Børn 1-3 år med 1 Voksen (max.25 børn)

DGI-Hallen (Springhal)

Mandag

16.00-17.00

Camilla O.A.

Isabella

Frederikke

GymFamily, Active

Børn 3-8 år med 1 Voksen

DGI-Hallen (springhal)

Fredag

16.00-17.00

Dorete I. C.

Kaja G.

Emma K

Maja A.

+ Instruktør på vej

Englehop 5-7 år

DGI-Hallen (springhal)

Mandag

17.00-18.00

Maja Svendsen

Karla H.

Milla H.

Spring-Rytme, piger/drenge

8-10 år

DGI-Hallen(springhal)

Torsdag

16.30-18.00

Camilla D. Andersen

Trine Rasmussen

Alicia S.

Olivia

Spring-Rytme, piger/drenge

11-14 år

DGI-Hallen(springhal)

Onsdag

17.15-18.45

+ekstra træninger

Rebecca Dellgren

Mette Kristensen

Kaja

Ida

Spring piger/drenge 10-13 år

DGI-Hallen(springhal)

Tirsdag

16.30-18.00

Anders Beier

Brian Gulstad

Freja V.

Jasmin L.

Emilie

Rytmepiger, 8-10 år

DGI-Hallen

Onsdag

15.45-17.15

+ekstratræninger

Sarah

Maja A.

Jasmin S.

Rytmepiger, 11-15 år

DGI-Hallen

Onsdag

17.15-18.45

Camilla D. Andersen

Sarah

Funky Dance Kids

10-13 år

DGI-Hallen

Torsdag

15.30-16.30

Anette Pedersen

Hip/hop/street 13-15 år

DGI-Hallen

Torsdag

16.30-18.00

Viola

Cecilie

Danceaholic (fra 14 år):

DGI-Hallen

Onsdag

19.00-21.00

Lærke Bue Hansen

Trampolin:

Begyndere/øvede pi./dr.

DGI-Hallen

Mandag

16.00-17.00

Tina Andersen

Christian V.

Sille G

Trampolin:

Øvede/talent piger/drenge

DGI-Hallen

Mandag

17.00-18.25

Tina Andersen.

Claus B. Hansen

Christian

Glad Motions-Mix m/k

DGI-Hallen

Mandag

18.30-19.55

Jette Funch Jensen

Rigtige mænd

(gymnastik og hockey)

DGI-Hallen

Mandag

20.00-21.30

Jeanette Sonne Hansen

Funktionel bevægelse - med bindevævet i fokus

DGI-Hallen(Springhal)

Mandag

18.30-20.00

 

Annette Hansen

 

Stram op/muskeltræning m. redskaber

(træning til og med april)

Åvangsskolen

Mandag

18.00-19.00

Annette Bjødstrup/

Carita Widén

Step på bænke.

Styrker især lår og baller.

Åvangsskolen

Torsdag

18.00-19.15

Annette Bjødstrup/

Carita Widén

Petanque

Baner v. Svømmehal

Tirsdag

Torsdag

Søndag

 

 

Yoga 15+

Åvangsskolen

Mandag

17.00-18.00

Dorte Lisbjerg

Ju-Jitsu

Åvangskolen

Tirsdag

Torsdag

16.30 - 18.00

16.30 - 18.00

Michael Funch Jensen

Ret til ændringer forbeholdes